Máme pro vás 280 aktivit, 550 stran materiálu, 30 témat pro všechny zvídavé a hravé děti od 1-10 let! 

S naší PDF knihovnou plnou vzdělávacích a tvořivých materiálů a aktivit vás nezaskočí ani zavřená školka, ani ranní nudle u nosu! 

Jaké aktivity tady najdete?

Znáte to taky?

Ach ty děti. Také vám připadají jako  houbičky co nasávají všechny informace a vnímají zbystřenými smysly vše, co se kolem nich děje?

 •  Chcete dětem zajistit dostatek podnětů pro učení a vzdělávání? 
 • Chcete, aby je učení bavilo?
 • Přemýšlíte jak děti podpořit, aby jejich touha po učení rostla a ne se zmenšovala, jak se tomu často v průběhu dospívání děje? 

Naplnit dětskou potřebu po poznávání je velká zodpovědnost, ale nemusíte na to být sami. 

Jak dětem zajistit dostatek podnětů pro všestranný  rozvoj? 

Jestli jste někdy zkoušeli najít vzdělávací materiály a aktivity pro děti na internetu, určitě jste zjistili, že to není tak jednoduché. 

Materiálů pro děti je všude nepřeberné množství. Člověk by si myslel, že rychle najde,  co hledá. Ale realita bývá jiná. Hledáním, stahováním, tříděním a kontrolou strávíte mnoho času a často jsou stažené i zakoupené materiály jakýmsi kompromisem.

Proč?

 • Obrázky jsou nekvalitní, každý od jiného autora, někdy jsou zdařilé, někdy méně. Pokud jste ve vkusu náročnější, tak najít pěkný materiál je téměř nemožné, 
 • zahraniční materiály neodpovídají našim typicky českým zvyklostem a potřebám,
 • v češtině bývá často potíž s psacími fonty.

Musíme vše hledat na internetu? Nestačí knihy anebo časopisy? 

Samozřemě, nákup knih anebo knihovna je dobrou volbou! Toto řešení je pro určitý typ dětí postačující. Knihy, ač jsou skvělé a sami jim velmi fandíme, však nedovolují příliš variability v použití a nerozvíjejí všechny potřebné dovednosti.

A co školka? 

Pokud se vašemu dítěti ve školce líbí a vzdělávací aktivity si tam zamilovalo, bude za ně jistě rádo i doma! Možná se vám ale někdy zdá, že školka dítě dostatečně nerozvíjí. V tom případě se vám aktivity na doma hodí 2x více!

Všechno co potřebujeme, najdeme na tabletu…

Známe to z našeho okolí moc dobře! Laťku aktivit, které budou děti bavit, zvedá i možnost využití tabletů. Vždyť jsou pro děti tak chytlavé! V životě si jich ale užijí dost a dost, teď ještě potřebují společnou hru a zdokonalování v reálných činnostech.

4 výhody našich materiálů 

1. Budou se líbit dětem i vám

Zakládáme si na vysoké estetické kvalitě. Aktivity jsou vymýšleny a tvořeny talentovanými výtvarníky a architekty ve spolupráci s pedagogy.

Esteticky kvalitní, „nepřeplácané“ materiály podporují soustředění dětí a chuť se do aktivity pustit.

Věříme, že když jsme obklopeni hezkými a kvalitními věcmi, má to vliv na duševní rovnováhu a pohodu, protože co potěší oko, potěší i duši.

2. Usadíte děti do reality

Při tvorbě našich materiálů vycházíme mj. z montessori principů – držíme se proto reálných ilustrací.

Proč je to tak důležité? Chceme, abyste materiál od nás mohli využívat při učení, výpravách do lesa nebo třeba do zoo. Dítě se s námi naučí rozeznávat ptáčky, stopy nebo třeba houby v lese. A k tomu je věrná předloha spojená se zábavou a hrou k nezaplacení! 

3. České zvyky a reálie

Usmíváte se, že to přece není potřeba, když děti v Česku vyrůstají? Vsadíme se, že umí poznat tukana! Ale co třeba takový špaček nebo drozd? Často toho děti chceme naučit hodně. Občas u toho ale zapomínáme na základy, na kterých potom můžeme bezpečně stavět dále. 

Proto, když se s námi dítě učí motýly, poznává nejprve ty, které může potkat na výpravách do přírody.  Děti by měly dobře znát  vše dobré a pestré, co je obklopuje. Budou se pak cítit jistěji a bezpečněji.  

4. Pro různorodé potřeby dětí

Každé dítě je jiné, některé má raději tvořivější úkoly, jiné zase potřebuje přesné zadání.         V naší knihovně proto najdete materiály různé náročnosti – od jednodušších, které rozvíjejí grafomotoriku; matematické představy až po složitější, které dítě samo dotváří a učí se na nich důležité schopnosti pro život – dokončovat úkoly. 

Sami si tak zvolíte, jestli máte zrovna náladu na něco rychlého k zabavení, anebo jestli se pustíte do delšího projektu.

Jak PDF knihovna funguje?

1.

2.

3.

Zakoupením ročního členstvví získáte na 12 měsíců přístup k  30 tématům, 150 aktivitám, 500 stranám vzdělávacích materiálů

Po zaplacení vám pošleme přihlašovací jméno a heslo do členské sekce pdf knihovny. 

Rodinné herní odpoledne, venku prší, dítě je nemocné, potřebujete aktivity na oslavu, tábor nebo kroužek – ve všech těchto chvílích můžete sáhnout do naší zásobárny a stáhnout si materiály k vytištění a laminování.

 50 nových aktivit za rok ZDARMA Vše co během vašeho ročního členství vyrobíme nového, automaticky do knihovny přidáme a vy nic dalšího neplatíte. 

Na čem právě pracujeme? Měsíce v roce a dny v týdnu, dopravní prostředky, planety atd…

Kdo pro vás PDF knihovnu vytváří?

Aby učení děti bavilo ​

Pavlína z Atelieru V lese

 Co děti baví a jak se učí zkoumám už 10 let. Začalo to prvním synem. Vlastně jsem si vzpomněla na svůj dětský sen,  stát se učitelkou. Ale už jsem byla jinde.

Měla jsem vystudovanou architekturu. Zároveň jsem si v sobě začala zpochybňovat náš klasický školní systém. I když já jsem jím prošla v pohodě a byla jsem typ dítěte, kterému vyhovoval, na synovi jsem už od malička  viděla, že to pro něj není.  Nechtěla jsem ho lámat, aby se vešel do tabulky a tak jsem objevila montessori, waldorfskou pedagogiku i speciální pedagogiku. Líbí se mi myšlenky podporování dětských talentů, respektování senzitivních období, nezasahování, postupné zvyšování náročnosti, ukázání informací z různých úhlů, použití různých smyslů při učení.

A takové tvoříme aktivity. Aby odpovídaly těmto myšlenkám a rozvíjely děti nenásilně a formou hry. 

Mnohokrát jsem viděla, že když se dítě učí na něčem co ho baví a zajímá, naučí se to mnohem rychleji a snadněji.  A také se to naučí opravdu, ne jen na chvíli, ale má to zažité, protože vše prožilo a  zapojilo více smyslů. Mnoho z našich aktivit vám  umožní prožít společné chvíle u smysluplné vzdělávací hry a takové zážitky v dětech zůstanou na dlouho. Když se dítě učí s radostí, jde všechno snáz.  

 

Schopnost řešit problémy a dokončit úkol

Katka z Ani-Muk

Po základní škole jsem šla studovat střední pedagogickou školu (se zaměřením na speciální pedagogiku). Po ukončení jsem pokračovala na DAMU, obor divadelní produkce.

Kromě dvou kluků mám zvídavou dceru, která od mala ráda řeší složitější úkoly. Minulý rok nastoupila do montessori školy. A já každý den vidím, jak se nám zúročuje jedna věc. V tom, co ji jako malé dítě bavilo a zajímalo, jsme ji co nejvíc podporovali. A ve škole ji to moc baví! Pro nás je ale více než získané znalosti to, že se nepřestává ptát a pídit se po tom, jak věci fungují.  Nespokojí se s jednoduchými úkoly, které má hned hotové. Chce dělat náročnější věci. 

Podobně přistupuji k vymýšlení materiálů pro děti. Ponoří se do nich i ty děti, které si rády hrají, tvoří, ale už je nebaví jednoduché úkoly.

Těší mě, když se můžu na chvíli stát pozorovatelem a sledovat její zápal. Není to vždy jednoduché. Potřebuje úkol vždy dokončit, a někdy se to neobejde bez vztekání. Já jako rodič si ale přeju poslat děti do světa vybavené schopností řešit problémy.  Proto mě baví vymýšlet pro děti věci, které jsou k jejich věku tak akorát.  Trošku náročné, aby se u toho ještě občas navztekaly, ale aby je výsledek dostatečně těšil. Právě tak, aby pochopily, že občas stojí za to zatnout zuby a nějakou potíž překonaly.

Nevíte, jestli PDF knihu využijete naplno?
 • Vhodná pro děti s poruchami učení a jinými speciálními potřebami,
 • možnost postupného zvyšování náročnosti – úspěch dítěte zaručí chuť do další aktivit,
 • zabudovaná samokontrola – dítě samo může kontrolovat, zda úkol vyřešilo správně,
 • velká variabilita – sami jistě vymyslíte další možné využití pomůcek.
Nekupujete zajíce v pytli
 • Všechny aktivity si můžete prohlédnout zde na fotkách. Soubory ke stažení a texty k aktivitám budou zpřístupněny po zaplacení.
 • Přehledné členění – pomocí menu a štítků si vyberete zvolenou aktivitu
 • Provedeme děti celým rokem v české přírodě a nejen to
 • Můžete s námi komunikovat – potřebovali byste nějakou aktivitu upravit, máte nápad, něco vás trápí? Dejte nám vědět a uděláme, co budeme moci
Roční členství
1800 ročně
 • Hodnota materiálů je 2400,- ušetříte 600,-
 • Přístup do knihovny na 12 měsíců
 • 150 aktivit, 500 stran materiálů, 30 témat
 • Automaticky přidáváme nové aktivity
 • Během členství - nové aktivity v min hodnotě 500,- zdarma
 • Doživotní přístup ke staženým materiálům

Ještě váháte? 

 • Za roční přístup k vzdělávacím a tvořivým materiálů (které vám zůstanou už napořád) zaplatíte necelých 5 Kč/za den.
 • Celková hodnota materiálů v knihovně je teď 2400,-. A každý měsíc roste.  Už teď tak ušetříte 600 Kč.
 •  Vše, co pro děti od 3-6 let vytvoříme nového, přidáme do knihovny automaticky a vy už nic nedoplácíte.
 • Zaváděcí cenu 1800 ,- držíme pouze do 31.10. Potom budeme přístup do knihovny pro nové členy zdražovat. 
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.