6 velikonočních aktivit s batolaty, které budou bavit i předškoláky
Nabízíme 6 tipů, jak zabavit prcky přes Velikonoce i dlouho po nich. Budou se vám na ně hodit otvírací plastová vajíčka (dají se objednat na internetu), případně kindervajíčka, ale dál už jen běžné věci, které obvykle míváme doma..
1. Zvukové pexeso
Do neprůhledných vajíček nasypte vždy do dvou různé sypké věci (krupici, čočku, fazole, kamínky, kuličky..) tak, aby se jejich zvuk lišil.
Děti po sluchu hledají vždy stejné dvě.
Nebo mohou řadit od nejjemnějšího zvuku po nejvýraznější, hádat, co je uvnitř apod.
Určitě vám budou také rádi pomáhat s plněním.
Na závěr doporučuji spoj na vajíčku přelepit lepicí páskou, abyste pak neměli čočku všude. Jako kontrolu si můžete na dvojice nalepit nebo nakreslit barevné značky.
2. Vajíčkové obličeje
Na půlky plastových vajíček nalepte nebo nakreslete permanentním fixem části obličeje a jejich spojováním vytvářejte různé obličeje. Ideální mj. na povídání si o emocích.
3. Barvy
Barevná vajíčka rozdělíme na půlky a dítko skládá správné poloviny k sobě.
Do vajíček dál můžete vhazovat barevné papírky, bambulky nebo knoflíky (třeba za pomoci lžiček, kleštiček apod) a složená vajíčka pak ještě vkládat do plata podle barev. A určitě vymyslíte další variace. 🙂
4. Barevné poloviny
Na kartičky nakreslíme barevná vajíčka, plastová vajíčka rozložíme na poloviny a dítě skládá vajíčka podle předlohy.
Jednoduché, ale oblíbené 🙂
5. Vkládačky z kartonu
Na karton si nakreslíme vajíčka, vyřízneme je a karton s otvory podlepíme druhým kartonem.
Vajíčka můžeme pomalovat nebo polepit barevným papírem a rozdělit je na poloviny různými řezy.
Skládáme správné půlky k sobě a vkládáme do otvorů.
6. Zaječí ocásky
Z barevných papírů vystřihneme obrysy zajíčků a přiřazujeme k nim barevné bambulky (/papírová kolečka/ knoflíky apod.) jako ocásky.
Zajíčky můžete zalaminovat a přilepit k nim suché zipy, nebo je využít jako základ pro tvoření - zajíčky si společně nakreslit, vystříhat a ocásky lepit.
Hodí se skvěle nejen na procvičování barev, ale i jemné motoriky, úchopu a koordinace oka a ruky. Přenášení můžete také trénovat se lžičkou, pinzetou, kleštěmi apod.