Co budeme potřebovat:
tekuté lepidlo - třeba Herkules
pěna na holení
barevné papíry/čtvrtky
štětce
miska na míchání
nůžky
1. Výroba pěny
Na výrobu pěnové barvy budete potřebovat smíchat pěnu na holení s trochou tekutého lepidla. Měla by vám vzniknout směs, se kterou se vám bude dobře pracovat - neměla by se lepidlem příliš táhnout a neměla by být ani příliš pěnová. Zkoušejte, přidávejte, míchejte... U nás to bylo pěna: lepidlo cca 3:1.
Napoprvé jsme to s lepidlem trochu přehnali, a tak se výsledná pěna trochu víc táhla a dělala takové nitky, co jsou na obrázku vidět. Ale druhý pokus už byl lepší a pěna zůstala nadýchaná a pracovalo se s ní lépe.Také jsme už použili pěnu bílou a ne růžovou (kterou si synek původně vybral 🙂 )
2. Malování
Vzniklou pěnovou barvou malujte podle chuti a fantazie - zimní nebe, zasněžené krajinky, sněhuláky nebo sněhovou abstrakci.. Je to zábava, tak nechte děti si ten proces pořádně užít 🙂
Vyzkoušejte také různě barevné a kontrastní papíry jako podklad.
3. Detaily a doplňky
Na pěnu už se nedá moc malovat a kreslit - leda, až úplně seschne. Můžete jí ale na začátku procesu přibarvit temperami a mít tak pěnové různé barvy.
Nebo si vystřihejte z papíru kousky a do pěny je jednoduše lehce zatlačte.. Můžete použít i třpytky, korálky, semínka, malé větvičky apod. - mělo by to v pěně dobře držet i po zaschnutí.
4. Schnutí
Obrázek nechte dobře proschnout - pěna by vám měla cca do druhého dne postupně seschnout a ztvrdnout. Měla by zůstat vystouplá a nadýchaná, ale zároveň pevná, trochu pružná a už by neměla lepit.
Hezkou zábavu!
Blog o tvoření vymýšlí, dělá a píše Kateřina Košťálová, kterou najdete na fb jako Ku.kačka a kde najdete i jiné její aktivity, třeba online tvoření.